ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11198633
*
nr 1119 8633
Spegel
Rund, Nutida, diameter: 103
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 18:22:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 12:30:29
1
700 kr
17/7 14:28:57
2
600 kr
17/7 14:28:57
1
700 kr (Budbetjänt)
17/7 14:30:57
2
Vinnande bud
17/7 14:59:56
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1119 8633
Spegel
Rund, Nutida, diameter: 103
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/7 12:30:29 | 1 | 700 kr |
| 17/7 14:28:57 | 2 | 600 kr |
| 17/7 14:28:57 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 17/7 14:30:57 | 2 | Vinnande bud |
| 17/7 14:59:56 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



